ترکی الفیصل: خواستار مشاهده حسن نیت از طرف ایران هستیم

به گزارش افکارنیوز،  ترکی الفیصل، رئیس پیشین دستگاه اطلاعات عربستان اعلام کرد حمله به تاسیسات نفتی آرامکو اثرات قابل توجهی بر ریاض گذاشت.

اخبار سیاسی- وی تاکید کرد: حمله به دو تاسیسات نفتی ما باعث افزایش سطح هشدار تهدید بالقوه ایران شده است. ریاض پس از این حمله قابلیت‌های دفاعی خود را در مناطقی که ممکن است در برابر حمله ایران آسیب پذیر باشد، افزایش داده است.

وی خاطر نشان کرد: ما تغییری در رفتار ایران مشاهده نمی‌کنیم. تهران علی رغم میانجیگری پاکستان تمایلی برای حل سیاسی موضوعات مختلف از جمله موضوع جنگ یمن نشان نداده است.

ترکی فیصل در پایان گفت: ما خواستار مشاهده حسن نیت از طرف ایران هستیم. قطع حمایت تهران از حوثی‌ها (جنبش انصارالله یمن) ممکن است راه را برای حل و فصل سیاسی جنگ یمن به وجود آورد. با این وجود، تا این لحظه چنین حسن نیتی از سوی ایران مشاهده نشده است.

اواخر شهریور ماه نیرو‌های یمنی اعلام کردند در واکنش به ادامه جنایت‌های ائتلاف متجاوز علیه مردم این کشور، تاسیسات آرامکوی عربستان را هدف حمله پهپادی قرار دادند. این حمله موجب کاهش ۵۰ درصدی تولید نفت این کشور و افزایش بهای جهانی طلای سیاه شد.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه