افشاگری تخت روانچی در نشست شورای امنیت

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، مجید تخت روانچی در نشست شورای امنیت درباره خاورمیانه گفت: ترور سردار سلیمانی ادعاهای آمریکا را که با تروریسم مبارزه می‌کند، کاملا افشا کرد و نشان داد که این کشور در واقع با کسانی که با تروریست ها مبارزه می کنند، می جنگد نه با تروریست ها.

متن سخنان نماینده کشورمان در شورای امنیت به شرح زیر است:

یک بار دیگر ما اینجا جمع شده‌ایم تا درباره طولانی‌ترین بحران جهان یعنی مسأله فلسطین بحث کنیم. در روزهای آغازین سال ۲۰۲۰ که مصادف با هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل است، ما باید بار دیگر این سئوال اساسی را مطرح کنیم که چرا شورای امنیت قادر به پایان دادن به چندین دهه اشغال فلسطین نیست؛ چرا برای حفاظت از حقوق اساسی میلیونها فلسطینی داخل و خارج آن کشور اقدام نمی‌کند و چرا با یک رژیم اشغالگر که تمام چهار جنایت اصلی بین المللی را نه یک بار بلکه چندین بار مرتکب شده است، مقابله نمی کند.

پاسخ روشن است: آمریکا، از طریق نقض قواعد آمره و اصول اساسی حقوق بین الملل، نادیده گرفتن تمام استانداردهای رفتار بین المللی و کلیه اصول انسانی و اخلاقی و همچنین با سوء استفاده از جایگاه خود به عنوان عضو دائم شورای امنیت، به طور کامل، نظام مند، و بی قید و شرط به حمایت از رژیم اسرائیل می پردازد. یک مثال روشن در این زمینه ۴۴ بار استفاده آمریکا از حق وتو برای حمایت از اسرائیل است که این رژیم را در ارتکاب جنایات افزونتر و با خشونت بیشتر و در مصونیت کامل گستاخ تر کرده است.

با این حال، اینها تنها فعالیت های بی ثبات کننده آمریکا در منطقه ما نیست. این کشور در تعقیب دشمنی ذاتی خود نسبت به کشورهای مسلمان، بویژه در خاورمیانه، همچنان به ماجراجویی نظامی در منطقه ما ادامه می دهد که آخرین نمونه آن ترور هولناک شهید قاسم سلیمانی و همراهان وی در فرودگاه بین المللی بغداد است.

این ترور بزدلانه مصداق بارز تروریسم دولتی و نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین الملل بود و موجب مسئولیت بین المللی آمریکا است. ما قاطعانه تمام ادعاهای ساختگی آمریکا برای توجیه این جنایت شنیع، از جمله ادعاهای دروغین که سلیمانی قصد برنامه ریزی برای هدف قرار دادن منافع آمریکا در منطقه داشته را رد می کنیم. خود آمریکا به خوبی می داند که علاوه بر نقش قاطع خود در مبارزه با داعش در عراق و سوریه، سلیمانی یک سیاستمدار بسیار تأثیرگذار و مورد احترام در منطقه نیز بود.

بدون تردید، این حرکت بسیار تحریک آمیز یک توطئه از پیش طراحی شده با هدف افزایش تنش در منطقه ما بود. این ترور، ادعاهای آمریکا را که با تروریسم مبارزه می‌کند، کاملا افشا کرد و نشان داد که این کشور در واقع با کسانی که با تروریست ها مبارزه می کنند، می جنگد نه با تروریست ها. به این دلیل، شهادت سردار سلیمانی هدیه ای بزرگ از آمریکا به داعش و دیگر گروه های تروریستی منطقه بود.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه